Vizitky pro restaurace

Každý profesionální podnikatel by měl mít vizitku své společnosti. Stejný princip platí pro majitele gastronomických zařízení. Vizitka se může stát vynikající reklamou pro každou restauraci, i malou.

Základní znalosti

Vytvoření efektní vizitky vyžaduje určitou zkušenost. Z tohoto důvodu by lidé, kteří nejsou příliš obeznámeni s problematikou v oblasti grafiky a designu, měli využívat služeb profesionálního grafika. Avšak i když zadáme výrobu vizitek externí společnosti, stojí za to vědět, co by měly obsahovat. Podepsání smlouvy obvykle předchází pouze výměna povrchních informací a co víc – není vždy možné ověřit dovednosti a zkušenosti společnosti nebo jednotlivého profesionála, se kterým bude navázána spolupráce.

Minimum informací

I ty nejskromnější vizitky vyžadují, aby na nich byly umístěny základní údaje o restauraci. Mezi ně patří:

  • název restaurace,
  • adresa, kde se nachází,
  • telefonní a faxové číslo,
  • e-mailová adresa,
  • adresa webové stránky, pokud existuje,
  • a nejdůležitější: logo.

Samozřejmě je možné jít ještě o krok dál; vizitky pro restaurace mají často také chytlavé reklamní slogany nebo informace o možnosti telefonické rezervace místa. Pokud restaurace poskytuje služby v oblasti pořádání zvláštních akcí, jako jsou svatby, narozeniny nebo oslavy prvního přijímání, stojí za zmínku to uvést.

vizitka

Vlastnosti efektivní vizitky

Především by vizitka měla být průhledná. Informace napsané drobným nebo nevhodným písmem nebo ve špatně viditelné barvě mohou uniknout pozornosti potenciálního zákazníka. Kromě toho je třeba věnovat pozornost výběru barev tisku – je dobré, když se shodují s barvami používanými v restauraci (např. v případě námořnického interiéru zainvestujte do vizitek s podobnými barvami). Velkou roli hraje také kvalita papíru; nekvalitní vizitky nevyvolávají dobrý dojem. Navíc nejsou trvanlivé a rychle se ničí.

Na vizitkách se nevyplatí šetřit. Svědčí o všech službách poskytovaných v restauraci, a proto by měly být estetické, průhledné a vizuálně atraktivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *